هم‌اکنون 31 نفر با این مجموعه مرتبط هستند.

همایش مهدویت و انقلاب اسلامی در زاهدان برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی بنیاد: همایش مهدویت و انقلاب اسلامی با حضور جمع کثیری از مردم شیعه و سنی و مسئولین سیستان و بلوچستان در محل حسینیه عاشقان ثارالله زاهدان ساعت 8 صبح برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی بنیاد: همایش مهدویت و انقلاب اسلامی با حضور جمع کثیری از مردم شیعه و سنی و مسئولین سیستان و بلوچستان در محل حسینیه عاشقان ثارالله زاهدان ساعت 8 صبح برگزار شد.
در این مراسم پس از تلاوت قرآن و سرود جمهوری اسلام و عرض خیرمقدم توسط جانشین فرماندهی سپاه سلمان و ریاست دانشگاه آزاد اسلامی ،حضرت آیت الله سلیمانی نماینده محترم ولی فقیه در استان سیستان و بلوچستان فرمودند: امام راحل به عنوان منجی ملت ایران که خود از مکتب اهل بیت (ع) سرشار شده بود ، توانست انقلاب و جامعه ای اسلامی و خداگرایانه ایجاد کند که این انقلاب زمینه ساز ظهور حضرت قائم (عج) خواهد بود.
آیت الله سلیمانی با اشاره به نقش افراد منتظر افزود : اگر همه افراد ، منتظر صالح باشند و رفتار اسلامی داشته باشند و درست عمل کنند قطعا انتظار آن موعود برای منتظران شیرین و قابل تحمل است.
در ادامه حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدصادق کفیل معاونت فرهنگ ،آموزش و پژوهش بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) با تاکید بر اهمیت برگزاری چنین اجتماعات و مراسماتی در سطح کشور، اظهار کرد: برگزاری این همایش در سیستان و بلوچستان بسیار با ارزش است چرا که برای اولین بار در کشور این همایش برگزار می شود و تنها پیش از این یک بار در قم چنین برنامه ای برگزار شد، حضور شیعه و سنی در چنین مراسماتی نشان دهنده وحدت میان اقوام و باور مهدویت در جامعه است.
نامبرده افزود: انقلاب اسلامی ایران زمینه ساز ظهور و محیا کننده انقلاب جهانی حضرت مهدی(عج) است.
وی با بیان این كه بركات و ثمرات انقلاب اسلامی، در نتیجه زحمات امام راحل به وجود آمد، گفت: امام خمینی(ره) در جای جای كلماتشان دارند كه این انقلاب مقدمه ظهور آن حضرت است و به ظهور متصل خواهد شد، باید به این نکته مهم توجه کرده و آن را در جامعه بست دهیم، این انقلاب زمینه ظهور را در دنیا فراهم می كند، چرا كه دین را به حاشیه رانده بودند و اكنون كه اسلام به متن زندگی آمده است و لرزه بر اندام استكبار و صهیونیست و ایادی آنها انداخته است.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین کفیل ادامه داد: باید بدانیم كه در غیبت امام عصر(ع)، مقام معظم رهبری، قائم مقامی ایشان را دارد و باید مقام معظم رهبری را به مردم شناساند و این مسأله ساده ای نیست؛ باید به انقلاب و رهبری چنین دیدی داشت كه در غیبت امام عصر(عج) یك شخصی باید باشد كه در حوادث و واقعه به آن مراجعه كرد و این نگاه، نگاهی مذهبی و دینی است. اگر مردم با چنین دیدی نسبت به انقلاب و رهبری نگاه نكنند، مسؤول هستند و لازم است امروز این مطالب بیان شود.
وی با تاکید بر اینکه نباید مقایسه نادرست داشته باشیم، گفت: عده ای میگویند پیش از انقلاب حجاب نداشتیم حالا حجاب خوب است، این غلط بوده چرا که باید اول مقایسه درستی داشته باشیم ما مشکل حجاب داریم و اگر همین مقایسه اشتباه را ادامه دهیم که هیچ وقت به جایی نمی رسیم، ده سال قبل در همین زاهدان حجاب چه گونه بود! اینک به کجا رسیده است، این نشان میدهد که درست است که پس از انقلاب مسئله حجاب کاملا حل شد اما به دلیل عدم کار فرهنگی ما و رها سازی موضوع دشمن ورود پیدا کرده و اینگونه تاثیر گذاشته است.
معاونت پژوهش بنیاد مهدی موعود(عج) در ادامه با گلایه از برخی از مسئولین دولتی، تصریح کرد: شمر جانباز صفین نبود، او فردی فرصت همچون برخی مسئولین ما بود که برای لحظه ای تصور کرد میتواند درکنار مولا علی(ع) به جایگاهی برسد و آمده بود تا برای خود جا و ثروتی مهیا کند و پس از شهادت امام علی(ع) به سوی معاویه رفت چون میدانست امام حسین(ع) هم همچون پدر بزرگوارشان عمل خواهند کرد، به معنای واقعی کلمه شهر علوی نبود که اموی شود، بلکه اموی بود که به دنبال ثروت اندوزی خود را علوی معرفی می‌کرد.
وی در پایان خاطرنشان کرد: باید در زندگی خود نگاه کنیم تا ببینیم ما چه میکنیم و کجا ایستاده ایم، اصلا ما به آن چیزی که تصور کرده و نشان میدهیم باور داریم، به طور کلی خودسازی را باید سرلوحه کارخود قرار دهیم تا بتوانیم به عنوان یک منتظر واقعی زمینه ظهور منجی عالم بشریت(عج) را فراهم سازیم.
در پایان همایش جناب آقای شهرکی مدیر بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان ضمن تقدیر و تشکر از نهادهای همکار و حضور شرکت کنندگان به جمع بندی همایش پرداختند و اعلام نمودند این همایش و بخصوص همایش مهدویت و دفاع مقدس در سالهای آینده برگزار خواهد شد.
آخرین ویرایش
در 1397/12/12 14:48 توسط زهره رجبی شیزری

مطالب پربازدید را ببینید
و یا به فهرست بازگردید.

بازگشت به ابتدای صفحه

تلفن
نشانی
05413229882
قاطع خیابان آیت الله کفعمی و مصطفی خمینی
پیامک
30001366